Alçıpan

Öncelikle Asma Tavanin Ne Olduğunu Doğru tanımlama gerekir Asma Tavan alicisi Genellikle Görüntüye, Kaliteye, Fonksiyonel Özelliklerine ya da Fiyatina Bakmaktadir.  Hatirlayamadiğimiz Yani ise Acaba Sağliğimiza Zararinin Olup Olmadiğidir. Elbette Hepsine Bakma Gerekir  Hiçbir Tüketici Sağliğina Zarar Verecek Bir şey Yaptirmak İstemez Çünkü Sağlik Her şeyden Önce Gelir. İnaniyorum ki Her Üretici Bilerek ve İsteyerek İnsan Sağliğina Zarar Verecek Bir Ürün Üretmek İstemez. Mevcut betonarme, çelik konstruksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sisteme verilen ortak isim. Mevcut tavandan sarkıtılan metal çubuklara yatay profiller asılarak oluşturulan bu sistem alçıpan ya da dekoratif paneller ile sonlandırılır.

 

Alçı, uzun bir geçmişi ve iyi bir geleceği olan mükemmel bir yapı malzemesidir. Çağdaş yaşamın gereklerine son derece uygun olan Alçıpan, ortası alçı iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart ve özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Alçıpanlar metal iskelet üzerine vida ile, ahşap iskelet üzerine çivi veya vidaile, yada mevcut duvar üzerine yapıştırma alçısı ile kolaylıkla uygulanabilir.

 

  • Uygulamadaki sürat ve kolaylığı nedeni ile büyük ekonomi sağlar.
  • Isı, ses ve yangın yalıtımını sağlar.
  • Aydınlatma armatürleri, hava ve bakım kapakları yerleştirilebilir.
  • Havalandırma, elektrik ve sıhhi tesisatın gizlenmesinde, kolay erişim sağlanmasında ve onarımda büyük kolaylık sağlar.

 

 

 

Alçıpan Asma Tavan Sistemi Montaj Aşamaları,

 

Binanın mevcut tavan sistemine yerleştirilen çelik dubeller ile bunlara tespit edilen askı elemanları. Birbirlerine dik yönde döşenmiş ve klipslerle tutturulmuş galvanizli metal profillerden oluşan yekpare asma tavan konstrüksiyonu Bu konstrüksiyona vidalanan alçıpanlardır. Olarak Ülkemiz Genelinde Zaman Zaman Yaptiğimiz Pazar Araştirmalarinda Elde Ettiğimiz Istatistiki Bilgilere Göre Şu Sonuçlar Çikmaktadir

 

Asma Tavan Tüketicisi,

 

Asma Tavanı Yeteri Kadar Tanimiyor,  Amacina Uygun Kullanmiyor,    Çeşitliliği ve Teknik Özellikleri Konusunda Yeterli Bilgiye Yeterince Sahip Değil. Doğru Seçim Yapamiyor, Alçının sadeliğinin alışılmışın dışında bir tasarımla şekillendirilmesiyle ortaya çıkan dekoratif tavanlardır. Kartonlu alçı plakalar yardımıyla hazırlanan bu dekorasyon oldukça şık görünümldür. Farklı ölçülerde hazırlanabilen bu dekorasyonlarla güzel bir iç dizayn yakalanabilir.  Asma tavanların diğer bir artısı da sanılanın aksine tavana yük getirmeyen, yapıların hafiflemesi yardımcı olan bir özellik taşımasıdır. Ayrıca kolay ve çabuk sökülebilir ve bu sayede başka yerlerde kullanılabilirler.

 

Bunların dışında gürültüyü yutarak yankılamayı azaltır. bu sayede doğal reverb oluşumu engelleyerek akustiği daha sade ve güzel bir hale getirir. Oldukça sağlıklıdır. Hijyenik yapı sayesinde bakterilere karşı direnç gösterir. Asma Tavan Sistemleri kablolama, havalandırma, akustik gibi teknik sorunlarınızı ortadan kaldırırken, farklı doku ve renkleriyle estetik kaygılarınıza da son verir. Anti statik ve Anti bakteriyel, özellikleri ilede sizlere sağlıklı ortamlar sunar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site is using the Seo Wizard plugin created by http://seo.uk.net/